DRUŠTVO TREBA SAZRIJETI

Pusić za izjednačavanje heteroseksualnih i homoseksualnih brakova: Bolje da dijete ima obitelj, nego da je u domu

ZAGREB - Potpredsjednica HNS-a i ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić izjavila je danas da se HNS od samog početka zalaže za ukidanje diskriminacije LGBT zajednice te da je u tom pogledu i izjednačavanje heteroseksualnih i homoseksualnih brakova nešto prema čemu društvo mora ići i zašto se oni zalažu.

To pitanje neće biti regulirano Obiteljskim zakonom jer, kazala je Pusić novinarima, još uvijek postoje različiti stavovi vezani za posvajanje djece.

"To nije dio Obiteljskog zakona jer morate provoditi ono za što možete uspostaviti u jednom trenutku konsenzus, a to znači da postoje još uvijek različiti stavovi vezani na posvajanje djece", kazala je Pusić

Drži da prema svim drugim pravnim karakteristikama te zajednice trebaju biti izjednačene, ali da za to k...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 15:15