REAKCIJA PREMIJERA

'TA TEMA JE TRAJALA 30 SEKUNDI' Plenković se oglasio nakon sastanka s koalicijskim partnerima, otkrio je li se razgovaralo o suradnji Bandića i HDZ-a

 
Andrej Plenković
 Goran Mehkek / CROPIX
 

Premijer i predsjednik HDZ-a Andrej Plenković izjavio je u utorak da se Vlada već očitovala o oporbenom zahtjevu da se pokrene postupak izglasavanja nepovjerenja ministrici znanosti i obrazovanja Blaženki Divjak kad je na sjednici u prosincu odbacila taj prijedlog.

"Mi smo se već kao vlada očitovali na tragu pismenog očitovanja i bit će nastupi sutra", odgovorio je Plenković novinarima nakon sastanka saborskog Kluba HDZ-a upitan o prijedlogu oporbenih zastupnika da se pokrene postupak izglasavanja nepovjerenja ministrici Divjak. Dodao je i da će dijelom nazočiti raspravi o ministrici Divjak, ali ne cijelo vrijeme "jer za to nema potrebe", a u četvrtak je i sjednica Vlade te putuje u Berlin.

Vlada je na sjednici u prosincu prošle godine potpunosti odbacila prijedlog 31 oporbeno...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 00:06