- Takve ozlijede najčešće ne zahtijevaju operaciju. Osim toga, pacijent je otprije imao ozbiljnih zdravstvenih problema zbog kojih je operacija bila rizična. Nismo ga mogli operirati bez niza dodatnih pretraga, a kako pacijent nije bio životno ugrožen, odlučili smo sve te pretrage detaljno i obaviti.
Ja sam ga operirao jer je dr. Kovačić u međuvremenu otišao na godišnji odmor - prisjeća se dr. Davorin Diklić, ravnatelj Opće bolnice Bjelovar.
Na pacijentu je učinjen zahvat unutarnje fiksacije, što je uobičajena procedura kod otvorenih prijeloma prvog stupnja. Da bi se mogućnost infekcije svela na minimum, dr. Diklić je pacijentu ugradio i protočnu drenažu koja, a uz to pacijent je cijelo vrijeme primao antibiotike.
I on je potom otišao na godišnji, pa su drugi liječn...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....