Čim je sud objavio da su Ante Gotovina i Mladen Markač slobodni ljudi, krenule su u kuloarima i po društvenim mrežama teorije zavjere.
Mnogi su ostali šokirani ukidanjem osuđujuće presude s visokim kaznama od 24 i 18 godina, pa iza odluke Žalbenog vijeća traže zagonetne moćne utjecaje.
U svim varijantama te se glasine svode na isto: Amerikanci su oslobodili Gotovinu i Markača ili zato što nisu mogli dozvoliti da pravomoćnom presudom međunarodnog suda bude proglašena nezakonita vojna operacija iza koje je stajao Pentagon ili zato što im je neprihvatljivo da u međunarodno pravosuđe uđe standard po kojem bi bila kažnjiva svaka artiljerijska granata koja je pala dalje od 200 metara od utvrđenog vojnog cilja.
Kako su ih, po tim teorijama, Amerikanci oslobodili? Tako što su...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....