OLEG BUTKOVIĆ

‘Tomašević je politički nepismen. To što sad govori nije pametno, očito se inati Vladi...‘

Najavu Tomaševića o poskupljenja prijevoza za stanovnike okolnih gradova ocijenio je također nekorektnom

Oleg Butković

 Nera Šimić/CROPIX
Najavu Tomaševića o poskupljenja prijevoza za stanovnike okolnih gradova ocijenio je također nekorektnom

Potpredsjednik HDZ-a Oleg Butković ocijenio je u ponedjeljak „politički nepismenom” najavu gradonačelnika Zagreba Tomislava Tomaševića da će ukidanje prireza nadoknaditi maksimalnim stopama poreza na dohodak.

„U ovom trenutku govoriti da ćete uvesti maksimalnu stopu poreza na dohodak i to najaviti građanima, to morate biti politički nepismeni”, kazao je Butković nakon sjednice šireg predsjedništva HDZ-a.

„Govoriti u pola fiskalne godine da će se ljudima uvesti maksimalna stopa poreza na dohodak, što je ostavljeno kao mogućnost, mislim da nije pametno budući da će Zagreb imati povećanje prihoda i u ovoj godini. Rekao bih da je to neki inat onome što radi vlada, to nije dobra poruka građanima”, dodao je.

Najavu Tomaševića o poskupljenja prijevoza za stanovnik...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 10:14