OBAVIJEŠTEN I PLENKOVIĆ

Milanović naredio prekid kompletne vojne suradnje između hrvatske i izraelske vojske!

Evo što navodno na tu temu govore u MORH-u

Zoran Milanović

 /Cropix
Evo što navodno na tu temu govore u MORH-u

Dva i pol mjeseca nakon sjednice Vijeća za obranu, RTL ekskluzivno prenosi da hrvatska vojska od tada nema nikakvu suradnju s izraelskom. Navode da je u pitanju naredba vrhovnog zapovjednika i predsjednika Zorana Milanovića, koji je premijera sa svojom zapovijedi upoznao na Vijeću za obranu 23. svibnja.

Također, otkrivaju da je od Vlade tražio da prekine trgovinu naoružanjem s Izraelom.

- Predsjednik Republike i vrhovni zapovjednik OSRH Zoran Milanović, u sklopu svojih ustavnih nadležnosti, zapovjedio je OSRH-u prekid svakog oblika vojne suradnje OSRH-a s izraelskom vojskom još u svibnju ove godine - priopćili su iz Ureda predsjednika RH.

Javnost dosad nije bila upoznata s ovom odlukom, ali iz MORH-a tvrde da Hrvatska s Izraelom i nema vojnu suradnju. Kako doznaje RTL, zbog predsjednikove odluke otkazani su sastanci o razmjeni iskustava s izraelskom stranom.

- S takvom državom ne treba imati posla, to je zločinačka politika - rekao je predsjednik nedavno o Izraelu.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
27. studeni 2025 09:38