EFEKT PELJEŠKOG MOSTA

U Neumu promet vozila pao za 63%: Stvorile se nove neuralgične točke, evo gdje su sad gužve

Pelješki most preselio je prometnu gužvu koja se koncentrirala na kraju autoceste A1 i granici kod Neuma

Pelješki most

 Ante Cizmic/Cropix
Pelješki most preselio je prometnu gužvu koja se koncentrirala na kraju autoceste A1 i granici kod Neuma

Čeka li nas i ovoga vikenda prometna gužva na graničnim prijelazima, autoputu i magistralnim pravcima na samom jugu Lijepe naše, u Dubrovačko-neretvanskoj županiji?

U špici turističke sezone HAC je prošloga vikenda oborio sve zabilježene rekorde broja vozila na hrvatskim prometnicama. Bio je to vikend s najvećim brojem vozila u povijesti HAC-a, promet veći čak osam posto u odnosu na dosad rekordnu 2019. godinu, piše Slobodna Dalmacija.

Dio toga prometa stigao je i u Dubrovačko neretvansku županiju gdje su do sada nezabilježene kolone bile su na graničnim prijelazima s Crnom Gorom, na Pelješcu i Korčuli. Istovremeno, sasvim su nestale duge kilometarske kolone kroz Neum. Otvaranje mosta očito ih je preselilo na druge dijelove Dubrovačko neretvanske županije.

...
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 00:03