Gotovo 300 ročnika, mladića i djevojaka, počelo je u utorak dragovoljno vojno osposobljavanje u Bojni za temeljnu vojnu obuku Zapovjedništva za obuku i doktrinu "Fran Krsto Frankopan" Hrvatske kopnene vojske u Požegi, izvijestili su iz Ministarstva obrane i dodali da je to najviše od 2020.
Potpredsjednik Vlade i ministar obrane Ivan Anušić istaknuo je da je ponosan što su mladi ljudi sve više zainteresirani za Hrvatsku vojsku.
Riječ je o 44. naraštaju ročnika, a upravo je taj naraštaj po broju ročnika i ročnica - pristiglo ih je u Požegu 299 - rekordan u zadnjih gotovo pet godina, naglasili su iz MORH-a te podsjetili da je u veljači 2020. bilo njih više od 300 na dragovoljnom vojnom osposobljavanju.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....