PORAŽAVAJUĆA STATISTIKA

U tjednoj akciji na zagrebačkim cestama uhvaćeno 113 pijanih vozača, a 638 ih je vozilo je prebrzo

U akciji je kod 26 vozača izmjereno više od 1,5 promila, a evidentirana su i 23 mlada vozača kojima je izmjerena koncentracija alkohola
Policija, Ilustracija
 Damjan Tadic/Cropix
U akciji je kod 26 vozača izmjereno više od 1,5 promila, a evidentirana su i 23 mlada vozača kojima je izmjerena koncentracija alkohola

U tjednoj akciji održanoj u organizaciji međunarodne mreže prometne policije ROADPOL od 16. do 22. lipnja na zagrebačkom području, kontrolirano je 2417 vozača od kojih je njih 113 bilo pod utjecajem alkohola, izvijestila je zagrebačka policija.

Od ukupno 1236 prometnih prekršaja najviše je bilo prekoračenja brzine (638), a slijede vožnja pod utjecajem alkohola (113), nekorištenje sigurnosnog pojasa (104) i nepropisna uporaba mobitela (81).

Prilikom upravljanja neregistriranim ili tehnički neispravnim vozilom uhvaćeno je 13 vozača, a prije stjecanja prava njih osam, dok je zabilježeno i 304 ostalih prekršaja, precizirala je policija.

U akciji je kod 26 vozača izmjereno više od 1,5 promila, a evidentirana su i 23 mlada vozača kojima je izmjerena koncentracija alkohola.

Naj...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 06:23