Iako su europski birokrati danas odlučili da Hrvatska na ECDC-ovoj karti zbog rasta broja novooboljelih treba postati crvena, u Hrvatskoj, prema podacima HTZ-a, bilježimo dosad najbolju postsezonu, a najave su da bi se slična situacija trebala zadržati i u ostatku mjeseca, pandemiji usprkos.
Kad su u pitanju noćenja turista, nije riječ ni o kakvim drastičnim povećanjima, ali činjenica da u prvom tjednu mjeseca rujna uslijed pandemije općenito bilježimo povećanje u odnosu na rekordnu 2019. godinu ipak je fenomen.
Naime, prema podacima koje je Jutarnji prikupio od Hrvatske turističke zajednice, u prvih osam dana mjeseca rujna ove godine bilježimo rast broja noćenja u odnosu na 2019. godinu od dva posto, dok smo u odnosu na isti period lani bolji za čak 148 posto.
U prvom tjed...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....