VIJESTI S NOVOG ZELANDA

VIDEO: NEOBIČNA DOBRODOŠLICA Milanovića dočekali isplaženim jezicima i dugim štapovima

Nakon tradicionalne maorske dobrodošlice, hrvatski premijer se sastao s novozelandskim premijerom Johnom Keyjem
Nakon tradicionalne maorske dobrodošlice, hrvatski premijer se sastao s novozelandskim premijerom Johnom Keyjem

ZAGREB/AUCKLAND - Hrvatski premijer Zoran Milanović počeo je u petak u Aucklandu službeni posjet Novom Zelandu sastankom sa svojim novozelandskim kolegom Johnom Keyjem, a tom su prigodom dvije zemlje potpisale Dogovor o programu radnog odmora za mlade ljude.

Key je Milanoviću, koji je na Novi Zeland doputovao nakon višednevnog posjeta Australiji, priredio svečani doček ispred Aucklandskog memorijalnog muzeja rata uz počasnu gardu i tradicionalni maorski ples.

Predstavnici vlasti Novog Zelanada Milanoviću su upriličili zanimljivu dobrodošlicu. Riječ je o tradicionalnoj maorskoj dobrodošlici. Ona se sastoji od plesnih elemenata i komunikacije tijelom koja neupućene gledatelje može ostaviti zbunjenima.

Dvojica premijera položila su vijence u Dvorani sjećanja na Drugi svjetski r...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 23:01