POGIBELJNE SITUACIJE

VIDEO: 'OVO JE NAJGORA STVAR KOJU MOŽETE NAPRAVITI ZA BUJIČNIH POPLAVA' Članovi HGSS-a upozoravaju građane da ne riskiraju u ovoj situaciji

 
 Screenshot / HGSS/Twitter
 

Hrvatska gorska služba spašavanja pridružila se, kao i uvijek, stručnjacima i volonterima koji ovih dana predano pomažu građanima u nevolji. Jak vjetar uzrokovao je brojne materijalne štete, a izlijevanje rijeka donijelo je poplave i probleme i za ljude i za životinje.

Volonteri su uvijek dobrodošli i da nema građana spremnih pomoći kad je to najviše potrebno, ni stručne službe ne bi funkcionirale kako treba. No, stručnjaci upozoravaju da se opasne situacije trebaju izbjegavati i da civilima nije mjesto baš svugdje.

‘Najgora stvar koju možete napraviti u uvjetima bujičnih poplava je ući u vodu. Ovakve situacije su bez pretrjerivanja izuzetno pogibeljne. Molim Vas da ne pokušavate ništa slično’, napisali su na društvenim mrežama.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 09:02