Sam ulazak pokretnom pješačkom trakom preko 120-metarskog mosta u Zračnu luku Split već izgleda kao ukrcaj. Desno ispod nas ostaju zapušteni Kaštelanski staklenici, a nadrealno se otvara aerodromski maslinik s 1000 stabala. Slijeva je stajanka na kojoj zrakoplov izgleda kao da je izdignut liftom iznad zemlje.
U novi terminal Zračne luke Split uloženo je čak 450 milijuna kuna, a sudeći po rekordnom prometu putnika, kojih je samo u srpnju bilo 723.000, investicija se očito isplatila.
Treba istaknuti i da je investicija financirana sredstvima Zračne luke, što i ne čudi jer je samo prošlogodišnja čista dobit bila 125 milijuna kuna, odnosno ostala im je svaka četvrta kuna od svih koje su prošle njihovim blagajnama.
Video snimio: Robert Fajt
Više od 60 posto prihoda čine zrakop...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....