Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović u ponedjeljak je tijekom davanja izjava medijima o Marakeškom sporazumu zgrabila mikrofon novinara N1 televizije Hrvoja Krešića, kako bi mu odgovorila na pitanje.
Prema pisanju na svom Twitter profilu, Krešić je htio da predsjednica odgovori na pitanje zašto je odustala od puta u Marakeš. Grabar-Kitarović je na to zgrabila mikrofon koji je Krešić držao u ruci, privukla ga je sebi i rekla: "Hvala vam lijepa na pitanju. Odgovorila sam vam na sve. Želim dogovor..."
Moram priznati da mi se ovo nikad u karijeri nije dogodilo: nakon nekoliko (pot)pitanja, u kojima sam tražio odgovore o razlozima odustajanja od puta u Marakeš (i od tzv globalnog kompakta općenito), @KolindaGK mi je doslovno oduzela mikrofon i nije ga željel...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....