O AKCIJI USKOK-a

Šimunić: ‘Moj dojam je da je ovo zastrašujuće koordinirano...‘

Prozvani gradonačelnik u emotivnoj se objavi obrušio na institucije, tvrdeći da je žrtva zastrašivanja jer je pitao za javni novac

Viktor Šimunić

 Robert Fajt/Cropix
Prozvani gradonačelnik u emotivnoj se objavi obrušio na institucije, tvrdeći da je žrtva zastrašivanja jer je pitao za javni novac

Dan nakon USKOK-ove akcije, gradonačelnik Oroslavja Viktor Šimunić na Facebooku je oštro napao institucije, tvrdeći da je žrtva političkog zastrašivanja jer je 0pitao za javni novac‘.

U svojoj objavi detaljno je opisao upad istražitelja u 6 ujutro, curenje informacija novinarima te poručio da mu je presuđeno prije nego što je uopće dobio priliku dokazati svoju nevinost.

Njegovu objavu prenosimo u cijelosti.

- PRESUĐENO JE - KRIV SAM I TEK IMAM DOKAZATI SVOJU NEVINOST

Jučer je bio jako čudan dan.

Čudno je bilo to kaj su mi se USKOK-ovi istražitelji činili kao da su došli po nekakvoj depeši i da je i njima bilo čudno da moraju ovo odraditi.

Šimunićevim roditeljima vraćeni mobiteli: ‘Eto, na kraju dana to ispada obična farsa. Ispričali su se‘

Pa činjenica da su roditeljima uzeli mobitele. Roditeljima, kojima bi jedini krimen bio taj što su me rodili. I danas su ih s nekom panikom brže-bolje vratili, a po proceduri imovina obično godinama ostane oduzeta.

Pa činjenica da je vrlo, ali vrlo izgledno da je nekim novinarima bilo javljeno neposredno nakon kaj su se USKOK-ovci pojavili u mojoj kući (dakle u 6 ujutro) o svim detaljima slučaja - tko, kako, gdje. Prije nego kaj sam i sam znao neke detalje. Sve i da jesam napravio neki propust - kako je moguće da su tako olako procurile informacije, i od koga?

Pa ajmo i na samo djelo - sve i da jesam napravio propust NIJE NASTALA NIKAKVA ŠTETA ZA GRAD i ja nisam stekao nikakvu, ali nikakvu imovinsku korist. I za to se treba upasti u kuću, u 6 ujutro?

image

Viktor Šimunić

Robert Fajt/Cropix

I onda se javnim priopćenjem, pazite, USKOK oglasi da ovo nema veze sa sportskim savezima. Pa zašto ste se uskomešali? Čemu potreba da se to javno obznani? Čemu pravdanje na jednom malom, nebitnom gradonačelniku? Odradite svoj posao, kao i dosad i neka me netko ispravi, ali USKOK inače nikad, ali nikad u ovakvim slučajevima ne izdaje demantije. Zašto su ovaj put imali potrebu to napraviti?

I onda reakcija ni više ni manje nego Ministra sporta na ovaj slučaj. Čekajte, kakve veze ima Ministar sporta s ovime ako to nema veze sa sportskim savezima kako govori USKOK?

Otkrivamo zašto je USKOK upao Šimuniću. On prije mjesec dana za Jutarnji: ‘Sve je provela direktorica...‘

Moj dojam je da je ovo zastrašujuće koordinirano. I istražitelji, i dojave novinarima i reakcije vladajuće strukture.

Ali opet - ako sam kriv, zašto me nisu priveli i stavili u pritvor?

Zašto su uzeli baš sada sve uređaje na kojima su bili svi podaci o sportskim savezima, a mene ostavili "na slobodi"?

Kao da mi se morala poslati poruka. Kao da je netko naložio USKOK-u: "Udri ga sa svim što imaš. I budi kreativan!"

I da se razumijemo - ako moram biti prvi nad kim se provodi zakon, nemam ništa protiv toga.

No, nije li čudno da s jedne strane imamo ljude po Kazahstanu koji su dobili dojave i pobjegli, ostavili kuće na Ibizi, a s druge ovaj slučaj s nizom čudnih pojavnosti?

Očito kad pitaš za javni novac u Hrvatskoj si najprije kriv, a tek onda imaš svoju nevinost dokazivati pred sudovima.

Živi s roditeljima, sve što ima su vinograd i Škoda, a najavio je ostavku koja je odjeknula Hrvatskom

Samo malo. Jesam ja o tim vremenima negdje čital? U nekim udžbenicima iz povijesti?

Uglavnom, djeco, ima da budete kuš. Tko pita kam idu novci poreznih obveznika - možda vam upadnu u vaš dom.

Ja sam valjda naivac koji i dalje voli svoju domovinu. Samo na jedan nespecifičan način - volim ju tak da pitam gdje su novci koji hrane njene građane, napisao je Šimunić.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
11. lipanj 2026 16:06