Visoki upravni sud pravomoćno je poništio odluku Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa iz 2016. kojom je bilo utvrđeno da je bivši predsjednik HDZ-a i potpredsjednik Vlade Tomislav Karamarko bio u sukobu interesa zbog čega je otišao iz politike.
Karamarkova odvjetnica Vesna Alaburić Hini je u utorak izjavila da je, osim ukidanja odluke Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa od prije pet godina, Visoki upravni sud naložio i da povjerenstvo Karamarku treba nadoknaditi više od 13 tisuća kuna troškova upravnog spora.
I prvostupanjskom presudom u ponovljenom postupku poništena je odluka povjerenstva, ali i odluka o pokretanju postupka te je presuđeno da nema uvjeta za odlučivanje o sukobu interesa zbog povrede načela djelovanja.
Iako je Karamarko osporavao i samu...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....