Nakon što je dogradonačelnica Vinkovaca Katarina Vučić u petak podnijela ostavku na sve stranačke dužnosti i zatražila brisanje iz članstva u HDZ-u zbog, kako je navela, nezadovoljstva svojom ulogom u gradskoj upravi i marginalizacijom koju je doživjela od strane gradonačelnika Josipa Romića, u petak navečer o svemu se oglasio i sam Romić, koji je i predsjednik vinkovačkog HDZ-a.
‘‘Hrvatska demokratska zajednica velika je organizacija u kojoj su promjene i osobne odluke pojedinaca sastavni dio političkog života. Katarina Vučić tijekom proteklih je godina obnašala iznimno odgovorne dužnosti. Kao pročelnica Upravnog odjela za investicije, fondove Europske unije i imovinu te kasnije kao zamjenica gradonačelnika uživala je maksimalno povjerenje i bila važan dio tima koji je radio na razvoju Vinkovaca i provedbi brojnih projekata. Odluka kolegice Vučić o izlasku iz Hrvatske demokratske zajednice njezin je osobni izbor koji poštujemo. Ona ni na koji način ne utječe na stabilnost rada gradske uprave niti na funkcioniranje gradske organizacije HDZ-a. Snaga naše stranke nije u pojedincima, nego u ljudima, zajedništvu i kontinuitetu politika koje provodimo u interesu građana,‘‘ poručio je Romić.
Nije želio konkretno analizirati i brojne teške optužbe koje je Vučić iznijela na račun svojih dugogodišnjih stranačkih i radnih kolega, već je samo izrazio žaljenje zbog njezina istupa.
‘‘Žao mi je što je svoju odluku popratila optužbama na račun ljudi s kojima je gotovo desetljeće svakodnevno surađivala, zajedno donosila odluke i ostvarivala rezultate na koje smo svi bili ponosni. Građani najbolje znaju da su svi najvažniji projekti koji su mijenjali Vinkovce nastali upravo timskim radom, uz međusobno povjerenje i zajedničku odgovornost. Vrijeme će najbolje pokazati koliko su iznesene tvrdnje utemeljene, kao i koji su stvarni razlozi ovakve odluke.‘‘
Romić je nastavio da "bez obzira na sve zahvaljujem Katarini Vučić na doprinosu koji je dala u razdoblju kada smo zajedno radili za razvoj našega grada te joj želim puno uspjeha u privatnom i poslovnom životu".
"Naš cilj ostaje nepromijenjen, a to je nastavak započetih projekata, stabilno funkcioniranje gradske uprave i provedba programa za koji smo dobili povjerenje građana. Grad i građani uvijek su i jedino na prvom mjestu; oni predstavljaju odgovornost i obvezu koju ću ja kao gradonačelnik poštivati i ispunjavati prije svega i u svakom trenutku. Osobne nesuglasice i pojedinačni istupi ne smiju i nikada neće biti u prvom planu,‘‘ istaknuo je Romić, koji se u svom priopćenju ni jednom riječju nije osvrnuo na činjenicu da Vučić nije podnijela ostavku na dužnost zamjenice gradonačelnika, već je najavila da će je nastaviti obnašati kao nezavisna.
Ona je u svom obraćanju javnosti, inače, istaknula da u ovih godinu dana otkako su ona i Romić pobijedili na izborima i stupili na dužnosti nije dobila priliku raditi posao za koji je izabrana, već je stavljena po strani. Tako će, očito, biti i u preostale tri godine mandata.
Podsjetimo, Vučić je u svojoj podužoj objavi na Facebooku, između ostalog, neizravno prozvala Ivana Bosančića, bivšeg gradonačelnika, a danas župana vukovarsko-srijemskog i predsjednika županijskog HDZ-a, da je i s pozicije župana nastavio upravljati Gradom i donositi sve ključne odluke. Nju su, pak, kako je napisala, okarakterizirali kao ‘‘drukera‘‘. Pritom je iznijela i optužbe o paralelnom sustavu odlučivanja, pogodovanju podobnima i prednostima za podobne umjesto stručnih, istaknuvši i kako se ‘‘veliki iznosi javnog novca godinama slijevaju prema uvijek istim pojedincima, uvijek istim udrugama i uvijek istim poduzetnicima.‘‘ Nije, međutim, navela koji su to pojedinci, udruge i poduzetnici. Odgovore na ta pitanja javnost će, očito, morati pričekati, ako ih ikada i dočeka.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....