VUČIĆEV JASTREB

VULIN NAPAO HRVATSKU VLADU JER NIJE REAGIRALA NA MITING RADIKALNE DESNICE U ZAGREBU 'Ako nema reakcije, onda je to državna politika'

 Jure Mišković / CROPIX

Srbijanski ministar za rad i socijalnu skrb Aleksandar Vulin ocijenio je u nedjelju da prosvjedi ispred sjedišta Srpskog nacionalnog vijeća (SNV) u Zagrebu i skandiranje na utakmici Hajduk - Dinamo nisu incidenti već nastavak službene politike Hrvatske koja nije u stanju obračunati se s fašizmom i ustaškim nasljeđem te da je to postalo pitanje za EU, čija je Hrvatska članica.

Vulin je, komentirajući događaje u Zagrebu i Splitu, za Radio-televiziju Srbije (RTS) izjavio da to nisu incidenti, jer se 'incident dogodi jednom i više se ne ponavlja'.

On je u Jutarnjem dnevniku RTS-a ocijenio kako je neshvatljivo da Hrvatska, kao zemlja članica EU, nije u stanju razračunati se s fašističkim nasljeđem i da ga, umjesto toga, produbljuje i pokušava opravdati.

'Ovo je nastavak služb...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 16:12