BEOGRAD - Srbijanski ministar obrane Aleksandar Vulin izjavio je u subotu u Beogradu kako ne očekuje da će Hrvatska poslati državno izaslanstvo na komemoraciju "koljačima iz Jasenovca" na Blaiburgu.
Tisuće Hrvata okupljaju se u svibnju svake godine na Blajburškom polju u južnoj Austriji, gdje su se civili i vojnici poražene Nezavisne Države Hrvatske, saveznice nacističke Njemačke, predali pobjedničkim snagama u Drugom svjetskom ratu.
Hrvatski parlament pokrovitelj je komemoracije na kojoj su u prošlosti pojedinci isticali ustaška obilježja.
Srbijanski ministar obrane uvjeren je da će Hrvatska ove godine reći 'ne' fašizmu i da neće slati državno izaslanstvo na komemoraciju na Bleiburg.
"Naravno, to je suverena odluka suverene zemlje Republike Hrvatske, ali sam sigura...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....