TALIJANI SLAVE

‘Zbog ovih poteza Hrvatske vraćaju nam se turisti, a ostaju i naši ljudi. Grazie Croazia!‘

‘Već sada bilježimo progresivnu migraciju turista prema našoj obali. Kupac koji se odluči za Hrvatsku, uostalom, ne razlikuje se puno od onog koji ide u Veneto!‘

Turistice na hrvatskolj obali Jadrana

 Tonci Plazibat/Cropix
‘Već sada bilježimo progresivnu migraciju turista prema našoj obali. Kupac koji se odluči za Hrvatsku, uostalom, ne razlikuje se puno od onog koji ide u Veneto!‘

Talijanski portali, tekst o poskupljenjima u hrvatskom turizmu koji je izišao u “Corriere della Sera” prenose s naslovom “Grazie Croazia” (“Hvala Hrvatska”) i “slave” poskupljenja hrvatskog turizma.

Talijani u svom tekstu kažu da je uvođenje eura u Hrvatsku od 1. siječnja ove godine dovelo do sličnog fenomena koji je u Italiji bio prije 20-ak godina, kada je Italija uvodila euro. Tada su Talijani uveli “jednadžbu” po kojoj je “tisuću lira jednako jednom euru”, a eto po Talijanima se ta “jednadžba” ponavlja i više od 20 godina kasnije u Hrvatskoj.

Cijene su, po Talijanima, u Hrvatskoj toliko skočile da su na “čizmi” uvidjeli da im se vraćaju turisti, pa i na Veneto-furlansko-julijansku obalu.

‘Tempi passati‘

- Situacija se brzo mijenja - objašn...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 19:36