HLADNOKRVNI POSJET

Zmije su ponovno 'napale' KBC Osijek: Nakon ginekologije, bjelouška zalutala u Odjel za kožne i spolne bolesti

Po riječima zapovjednika Borisa Banjana, riječ je o bjelouški, a osječki vatrogasci među rijetkima u Hrvatskoj imaju opremu za hvatanje zmija i uvježbani su za postupanje s tim gmazovima.
This picture taken on September 20, 2010 in Wroclaw shows an anaconda held in quarantine at the zoo after it was discovered by a woman in her apartment. An anaconda measuring almost two metres was dicovered by a 73-year-old woman in her bathroom after it escaped through the toilet from a neighbouring apartment. AFP PHOTO/ PAP/Grzegorz Hawalej - POLAND OUT -
 AFP
Po riječima zapovjednika Borisa Banjana, riječ je o bjelouški, a osječki vatrogasci među rijetkima u Hrvatskoj imaju opremu za hvatanje zmija i uvježbani su za postupanje s tim gmazovima.

OSIJEK, ČEPIN - Zmije su ponovno „napale“ KBC Osijek. No, za razliku od prije desetak dana kada je bjelouška zalutala na Odjel ginekologije, ovaj put uočena je u dvorištu Odjela za kožne i spolne bolesti, koji se nalazi u izdvojenom objektu, izvan bolničkog kruga.

I dok je zmiju s ginekologije u prirodu vratio, tada, dežurni liječnik dr. Zlatko Topolovec, ovaj put intervenirali su osječki profesionalni vatrogasci, koji imaju i poseban tim osposobljen za hvatanje zmija i njihovo vraćanje u prirodno stanište.

Bjeloušku dugačku nešto više od pola metra, zatekli su kako se uspinje uz dvorišni zid po bršljanu te su je uhvatili u svoju mrežu i odvezli do obale Drave te je pustili.

A da je vrijeme pogodno za ovakve „incidente“ potvrđuje i to što su osječki vatrogasci nedug...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. prosinac 2025 21:05