STRAŠNA NESREĆA

34 MRTVIH I STOTINE NESTALIH NAKON PUKNUĆA BRANE VALE U BRAZILU 'Šanse za pronalazak još preživjelih su male'

 REUTERS

Najmanje su 34 osobe poginule, a 300-tinjak ih se smatra nestalima nakon puknuća divovske brane Vale dan ranije. Kiše otežavaju potrage koje se nastavljaju, ali blijede nade u pronalazak živih.

"Još se nadamo da ćemo pronaći preživjele", rekao je brigadir Edgar Estevao, vatrogasni zapovjednik iz države Minas Gerais gdje se dogodilo puknuće brane koja je zadržavala otpadni mulj iz rudnika željezne rude Vale.

Brigadir Estevao je kazao da 14 helikoptera neprestano nadlijeće goleme površine potpuno prekrivene muljem.

Oko 50 osoba je spašeno iz mulja, a 23 su osobe prevezene u bolnicu, no guverner države Minas Gerais, Romeu Zema rekao je da su šanse za pronalazak još preživjelih male, javlja BBC.

U vojnom helikopteru je sredinom dana na mjesto nesreće stigao brazilski predsjed...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
08. prosinac 2025 00:21