TERORIZAM U BEČU

Austrija proglasila tri dana žalosti, stižu poruke potpore: Kurzu se javili Merkel, Putin i Trump

Život su izgubile dvije žene i dvojica muškaraca te jedan od napadača kojeg je ubila policija
Sebastian Kurz
 Joe Klamar/AFP
Život su izgubile dvije žene i dvojica muškaraca te jedan od napadača kojeg je ubila policija

Austrijska vlada proglasila je tri dana žalosti nakon terorističkog napada Austriji u ponedjeljak navečer u kojem su poginule četiri osobe, a iz cijelog svijeta stižu joj poruke potpore i suosjećanja, javljaju novinske agencije.

"Naše su misli i suosjećanje sa žrtvama, ozlijeđenima i njihovim obiteljima u ovim jako teškim satima za Republiku Austriju", rekao je kancelar Sebastian Kurz prije sjednice vlade.

U terorističkom napadu u centru Beča život su izgubile dvije žene i dvojica muškaraca te jedan od napadača kojeg je ubila policija. Petnaestak osoba je ozlijeđeno, od kojih je sedam životno ugroženo.

Nakon sumanutog terorističkog čina Austriji ne prestaju stizati poruke potpore i suosjećanja iz cijelog svijeta.

Njemačka kancelarka Angela Merkel izjavila je da je š...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. prosinac 2025 22:04