OZBILJNO UPOZORENJE

BAŠAR AL-ASAD OTKRIO U INTERVJUU 'Većina izbjeglica su dobri Sirijci, ali među njima ima i terorista, to je istina'

 AFP

DAMASK - Među sirijskim izbjeglicama koje se kreću prema Europi ima terorista, rekao je sirijski predsjednik Bašar al-Asad Češkoj televiziji u intervjuu čiji su ulomci objavljeni u ponedjeljak.

Upitan trebaju li Europljani strahovati od izbjeglica iz Sirije Asad je rekao: "To je mješavina. Većina su dobri Sirijci, oni su domoljubi..Ali dakako ima ubacivanja terorista među njih, to je istina".

Češka je televizija rekla da je intervjuirala Asada u Damasku i da će intervju objaviti u utorak.

Stotine tisuća sirijskih izbjeglica stigli su u Europu ove godine, često bez dokumenata, izazivajući strahovanja u mnogim zemljama da među njima mogu biti islamski militanti.

Napad Islamske države u Parizu 13. studenoga pojačao je zahtjeve u Europskoj uniji da se ljudi koji dolaze bolje kon...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 18:48