Španjolska će ponovo aktualizirati svoj zahtjev za zajedničku suverenost nad Gibraltarom nakon što Velika Britanija izađe iz Europske unije, kazao je u nedjelju premijer Pedro Sanchez, dodavši da Madrid ima potporu Unije u rješavanju spora starog 300 godina.
Sanchez ocjenjuje da je pozicija Španjolske glede Gibraltara, britanskog teritorija od 1713., znatno snažnija nakon zaključivanja sporazuma o Brexitu jer je španjolska politika postala time politika EU-a.
"Riješit ćemo spor koji postoji već više od 300 godina", kazao je Sanchez.
Na pitanje da li će Španjolska pokrenuti raspravu o zajedničkom suverenošću nad Gibraltarom nakon što Britanija napusti europski blok 29. ožujka 2019., kazao je da će njegova zemlja "raspravljati o svim pitanjima".
Španjolska već duže vri...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....