KIJEV/ZAGREB - Najmanje pet osoba poginulo je u padu zrakoplova s 45 putnika i članova posade koji se u srijedu navečer srušio pri slijetanju u istočnoukrajinskome gradu Donjecku, objavila je agencija Interfax.
Turbopropelerski zrakoplov Antonov 24 bio je na čarter letu iz crnomorskog obalnog grada Odese do Donjecka, a većina putnika bili su navijači koji su išli na utakmicu Lige prvaka između ukrajinskog Šahtara i Borussije iz Dortmunda.
Ministarstvo za hitna stanja je objavilo da je zrakoplov promašio pistu zračne luke Donjecka, koja se prema navodima očevidaca nalazila u gustoj magli u vrijeme nesreće. Zrakoplov se prevrnuo i raspao, prenijela je novinska agencija Interfax.
Pet ljudi je poginulo a 12 ih je ozlijeđeno, priopćilo je ministarstvo.
Andrij Šišatski, šef re...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....