SIJALI STRAH 90-IH

EGIPATSKI ISLAMISTIČKI VOĐA UMRO U ZATVORU Bio je na čelu skupine koja je izvela teroristički napad u Hrvatskoj

 AFP

Vođa terorističke grupe Džama Islamije Esam Derbala umro je u subotu u zatvoru u Egiptu, objavilo je u nedjelju ministarstvo unutarnjih poslova.

Glasnogovornik ministarstva, pod čijom su nadležnošću zatvori, izvijestio je da je Derbala umro u 58. godini u zatvoru od posljedica respiratornih i cirkulatornih problema.

Džama Islamija devedesetih je godina prošlog stoljeća izvela nekoliko terorističkih napada i ubojstava, a u Hrvatskoj je postala poznata nakon napada na policijsku stanicu u Rijeci 1995. godine. Jedna osoba tada je izgubila život, a 29m ih je bilo ranjeno.

Početkom 2000. većina njezinih vođa prestala je s poticanjem nasilja i napadima te kasnije osnovala Stranku razvoja i izgradnje.

Derbala je uhićen u svibnju zbog navodnog poticanja nasilja, a utamničen je u dobr...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 05:49