NAJAVA IZ BRUXELLESA

Europska komisija pokreće hitnu reviziju pomoći Palestincima

Komisija dodaje da je cilj te revizije osigurati da pomoć EU-a ne dođe neizravno do terorističke organizacije koja je napala Izrael

Ursula von der Leyen

 Christophe Archambault/Afp
Komisija dodaje da je cilj te revizije osigurati da pomoć EU-a ne dođe neizravno do terorističke organizacije koja je napala Izrael

Europska komisija je u ponedjeljak najavila da pokreće hitnu reviziju pomoći Palestincima nakon terorističkog napada Hamasa na Izrael.

“Komisija nedvosmisleno osuđuje terorističke napade koje je Hamas izveo protiv Izraela tijekom vikenda. Nakon ovih događaja, Komisija danas objavljuje da pokreće hitnu reviziju pomoći EU-a Palestini”, kaže se u priopćenju koje je u ponedjeljak navečer objavila Komisijina služba za odnose s javnošću.

Komisija dodaje da je cilj te revizije osigurati da pomoć EU-a ne dođe neizravno do terorističke organizacije koja je napala Izrael.

Komisija također navodi da će u svjetlu promijenjenih okolnosti na terenu, razmotriti je li potrebno prilagoditi njezine programe potpore palestinskom stanovništvu i palestinskim vlastima.

U priopćenju se na ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 07:01