Europska unija kupit će dodatnih 100 milijuna doza cjepiva od Pfizera i BioNTecha, čime se ukupni broj penje na 300 milijuna doza, objavila je u utorak predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen.
"Odlučili smo uzeti dodatnih 100 milijuna doza od BioNTecha i Pfizera, cjepiva koje se već koristi u Europskoj uniji. Imat ćemo ukupno 300 milijuna doza toga cjepiva, koje je ocijenjeno sigurnim i učinkovitim. Uslijedit će još cjepiva", objavila je Von der Leyen na Twitteru.
Europska komisija je u studenome potpisala s BioNTechom ugovor o nabavi 200 milijuna doza cjepiva, s mogućnošću nabave još dodatnih 100 milijuna doza. Cijena i za dodatnih 100 milijuna doza, ostaje ista - 15,5 eura po dozi.
Do odluke o aktiviranju opcije o nabavi dodatnih 100 milijuna doza došlo je nakon š...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....