Rat u Ukrajini samo je jedan element globalnog rata „slobodnog svijeta protiv diktatura”, upozorio je Gari Kasparov, slavni ruski šahist i aktivist protiv Kremlja.
Kasparov je govorio na Bledskom strateškom forumu koji se u ponedjeljak i utorak održava u slovenskoj turističkoj destinaciji.
Govoreći o ruskoj agresiji protiv Ukrajine, slavni šahist s hrvatskom putovnicom rekao je da su linije sukoba u tom ratu „jasne od početka”: diktatura i tiranija s jedne i liberalan demokratski poredak s druge strane.
„Rat u Ukrajini je najvažniji, ali samo jedan od mnogih elemenata tog globalnog rata protiv slobodnog svijeta”, kazao je Kasparov.
Slobodan svijet je bezvoljan
Rusi koji danas umiru na prvim linijama sukoba bore se za „politički život” ruskog predsjednika Vladimi...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....