KLIMATSKE PROMJENE

GLOBALNO ZATOPLJENJE Uživajte u zimi dok je još ima: Iduća godina bit će jedna od najtoplijih u povijesti!

LONDON - U 2013. godini globalne temperature bit će 0,57°C više od prosjeka, po ćemu će iduća godina biti jedna od najtoplijih ikad zabilježenih.

- Najvjerojatnije će 2013. biti jedna od deset najtoplijih godina zabilježenih od 1850., i vjerojatno će biti toplija od 2012., objavio je britanski meteorološki ured.

Prognoza je zasnovana na istraživanju Met Officea, NASA Goddard Instituta za svemirska istraživanja i američke Nacionalne oceanografske i atmosferske službe.

Meteorolog Dave Britton izjavio je za Reuters kako toplije globalne temperature ne znače nužno kako će sve regije na svijetu biti toplije, jer regionalne razlike stvaraju različite utjecaje u različitim dijelovima svijeta.

Prema podacima Svjetske meteorološke organizacije (WMO), čak jedanaest od 12 najt...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
08. prosinac 2025 01:22