Hrvatski europarlamentarac iz stranke Možemo!, Gordan Bosanac, napustio je u utorak sjednicu Odbora Europskog parlamenta u Strasbourgu na kojoj se glasovalo o rezoluciji ‘Očuvanje sjećanja na žrtve komunističkog razdoblja nakon Drugog svjetskog rata u Sloveniji‘ jer je, kako je ocijenio, revizionistička i neprihvatljiva.
"Zajedno s kolegicama i kolegama iz Zelenih, S&D, Renew Europe i Ljevice, napustio sam današnju sjednicu Odbora za predstavke Europskog parlamenta, na kojoj se glasalo o rezoluciji ‘Očuvanje sjećanja na žrtve komunističkog razdoblja nakon Drugog svjetskog rata u Sloveniji‘. Riječ je o dokumentu koji slovenska desnica, umjesto povijesne točnosti i priznavanja žrtava tog tragičnog razdoblja, koristi za lažnu interpretaciju povijesti i svoje predizborne svrhe", re...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....