Dok u Francuskoj raste broj novozaraženih koronavirusom, na snagu su stupile nove Covid propusnice, piše BBC.
Kako bi ušli u muzeje i kina, građani od srijede trebaju pokazati dokaz o cijepljenju, negativni test ili dokaz o preboljenju Covida.
Vlasti će kasnije raspravljati o tome hoće li u kolovozu proširiti upotrebu potvrda i na kafiće, restorane i trgovačke centre.
Ova odluka donesena je dan nakon što je ministar zdravstva Olivier Véran objavio da je u zemlji zabilježeno 18.000 novih slučajeva zaraze u samo 24 sata.
U usporedbi s prošlim tjednom, kada je Francuska imala manje od 7000 dnevnih slučajeva, to je porast od 150 posto, dok se vrlo zarazna delta varijanta širi cijelom zemljom.
- To nikada prije nismo vidjeli, rekao je Narodnoj skupštini i dodao kako je delta soj d...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....