IDOL NA KONTINENTU

‘Ja sam najzgodniji diktator na svijetu‘: Uhitio 80 tisuća ljudi, spasio državu, pa na izborima dobio 85 posto!

U godinu i pol uhitio je 80.000 ljudi, samo za članstvo u bandi dobit ćete 20 godina zatvora. Gradi zatvor za 40.000 ljudi

Predsjednik Salvadora Nayib Bukele

 Marvin Recinos/Afp
U godinu i pol uhitio je 80.000 ljudi, samo za članstvo u bandi dobit ćete 20 godina zatvora. Gradi zatvor za 40.000 ljudi

On je moćan i obožavan: hodočaste mu oduševljeni republikanci poput Marca Rubija, u Washingtonu je nedavno doživio ovacije, doduše na skupu ultrakonzervativaca.

On je populist u dugom nizu latinoameričkih populista, ali s komunikacijskim talentom i majstorskim korištenjem društvenih mreža kakvo je dosad rijetko viđeno, opisuje ga AP. Zna kako osigurati popularnost: prije nekoliko je dana iz zatvora pustio osumnjičenog člana bande zato što je to molio njegov sin, nogometni reprezentativac Marcel El Chiky Díaz. Predsjednik Salvadora, 42-godišnji Nayib Bukele, sam je sebe nazvao najkulerskijim diktatorom na svijetu, a njemački Spiegel predstavlja ga kao hipstera-autokrata.

image

Predsjednik Salvadora Nayib Bukele

...
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 07:41