ODLUKA PALA

Kambodža će deportirati utemeljitelja Pirate Baya kojega traži Švedska

 The Pirate Bay / Wikimedia Commons

PHNOM PENH - Kambodža će deportirati švedskog suutemeljitelja Pirate Baya, jedne od većih internetskih stranica za besplatno dijeljenje dokumenata, koji je u Švedskoj osuđen na zatvorsku kaznu zbog kršenja zakona o autorskome pravu, objavila je u utorak policija.

Gottfrid Svartholm Warg (27) živi u glavnome gradu Kambodže Phnom Penhu, a prošli je tjedan na švedski zahtjev uhićen, ali ne mora nužno biti poslan ravno kući.

"Mi ćemo ga deportirati na temelju svoga imigracijskog zakona", rekao je policijski glasnogovornik Kirth Chantharith i dodao da je da odluka donesena nakon razgovora kambodžanskih i švedskih dužnosnika.

Kambodža i Švedska nemaju sporazum o izručivanju pa Chantharith nije znao reći kako će poslati Warga.

"Znamo samo da ćemo ga deportirati. U koju zem...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 00:20