Konzervativna, za mnoge i kontroverzna rimokatolička prelatura Opus Dei imenovala je Fernanda Ocariza, rođenog u Parizu u španjolskoj obitelji, za svog četvrtog čelnika u povijesti.
Sedamdesetdvogodišnjeg Ocariza službeno je na to mjesto predložio papa Franjo, priopćio je u utorak Opus Dei.
Monsinjor Ocariz, koji je dosad bio generalni vikar Opusa Dei., izabran je za čelnika organizacije u ponedjeljak navečer u Rimu, nakon završetka izbornog kongresa koji okuplja 156 svećenika i muškaraca laika.
"Djelo Božje" - prijevod latinskog imena organizacije - utemeljio je 1928. u Španjolskoj mladi svećenik Josemaria Escriva da Balaguer (1902-1975) koji je bio uvjeren da je obični, svakodnevni život put ka svetosti.
Ivan Pavao II. proglasio ju je osobnom papinskom prelaturom.
Opus D...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....