NOVO, 6:40 Prema pisanju 24ur, spasioci će oko 9:00 sati u ponedjeljak ponovno ući u Križnu jamu kako bi procijenili visinu vodostaja i vidjeli kada bi se moglo pristupiti spašavanju petero unesrećenih. Vodostaj je u nedjelju navečer još uvijek bio visok, ali je počeo opadati.
Delo piše da će unesrećeni biti spašeni u popodnevnim satima ako sve bude teklo po planu.
Zapovjednik slovenske Civilne zaštite za Notranjsku i Kras Sandi Curk rekao je u nedjelju da će evakuacija krenuti kada se ustanovi da se unesrećene osobe i spasioci mogu na siguran način izvući iz špilje.
Voditelj tima ronioca Damir Podnar rekao je u nedjelju da je pripremljeno nekoliko scenarija za spašavanje, ali da se čeka pad vodostaja.
- U slučaju niskog vodostaja sve će se moći odvijati vrlo brzo. Ina...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....