UZBUNA U AUSTRIJI

Ministar ima koronu, sumnja se da je zaražen na sastanku EU, cijela Kurzova vlada ide na testiranje

Postoji mogućnost da se Schallenberg zarazio na sastanku sa suradnicima iz Europske unije u ponedjeljak
Ministar Alexander Schallenberg
 Lisi Niesner/POOL/AFP
Postoji mogućnost da se Schallenberg zarazio na sastanku sa suradnicima iz Europske unije u ponedjeljak

Austrijski ministar vanjskih poslova Alexander Schallenberg testiran je pozitivno na koronavirus, a postoji mogućnost da se zarazio na sastanku sa suradnicima iz Europske unije u ponedjeljak, rekla je glasnogovornica njegova ministarstva u subotu.

Schallenbergov slučaj mogao bi biti pokazatelj da se zaraza koronavirusom proširila na tom sastanku u organizaciji Vijeća vanjskih poslova EU-a. Njegova belgijska kolegica Sophie Wilmes rekla je u petak da odlazi u samoizolaciju s mogućim simptomima bolesti.

"Sumnja se da je Schallenberg bio zaražen na sastanku Vijeća vanjskih poslova u Luksemburgu u ponedjeljak", rekla je glasnogovornica, dodavši da nije imao simptome te da je testiran rutinski.

Schallenberg je također bio na sastanku vlade u srijedu, no članovi vlade nosili su maske, ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 03:22