Nekoliko dana nakon velike objave američkog Pfizera o učinkovitosti njihovog cjepiva protiv koronavirusa, slične vijesti stižu i od drugog američkog proizvođača - Moderne.
Njihovo je cjepivo pokazalo gotovo 95-postotnu učinkovitost, objavili su iz te kompanije pozivajući se na prve rezultate istraživanja.
Iz Moderne su objavili kako je ovo sjajan dan te kako uskoro planiraju zatražiti odobrenje za uporabu njihovog cjepiva.
Ta je kompanija provela istraživanje na 30.000 osoba u Sjedinjenim Državama. Polovici su dane dvije doze cjepiva, s razmakom od četiri tjedna, a ostatak je primio placebo. Podaci se baziraju na prvih 95 osoba koje su razvile simptome covida-19, a iz tvrtke poručuju kako je cjepivo učinkovito u 94.5% slučajeva.
Prema informacijama koje je objavila Moderna,...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....