Izrael je duboko osramotio iransku obavještajnu službu, koja nije uspjela primijetiti da se napad spremao iznutra, pred njihovim nosom. Teheranski lanac zapovijedanja je obezglavljen, ubijeno je najmanje šestero nuklearnih znanstvenika, pogođene su bojne baze u okolici glavnog grada, kao i domovi vojnih zapovjednika. Zabilježena je i šteta na ključnom nuklearnom postrojenju u Natanzu.
Međutim, prema prvim procjenama, izgleda da nuklearni program nije pretrpio značajni gubitak. Barem ne onoliki koji bi natjerao Teheran da prestane s razvojem nuklearne bombe. Program razvoja nuklearnog oružja ostaje operativan, i već je previše uznapredovao da bi ga jedan napad zaustavio. Iran već sada obogaćuje uranij do 60 posto čistoće, što je opasno blizu 90 posto, granici potrebnoj za proizvodn...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....