ISLAMISTI

Na sjeverozapadu Nigera naoružana skupina ubila najmanje 58 ljudi

Napadi su se dogodili u pokrajini Tillabery, koja graniči s državama Mali te Burkinom Faso, objavila je vlada
Niger; ilustracija
 Issouf Sanogo/AFP
Napadi su se dogodili u pokrajini Tillabery, koja graniči s državama Mali te Burkinom Faso, objavila je vlada

Neidentificirani napadači ubili su najmanje 58 ljudi na jugozapadu Nigera gdje islamistički militanti opetovano napadaju civile i vojsku, objavila je vlada u utorak.

Napadi su se dogodili u pokrajini Tillabery, koja graniči s državama Mali te Burkinom Faso, objavila je vlada.

Upravo su militanti osumnjičeni za smrt najmanje 100 civila 2. siječnja u napadima na dva sela u pokrajini Tillabery, što je bila jedna od najsmrtonosnijih epizoda u novijoj povijesti te zemlje.

Većinom su militanti u tom području povezani s Al Kaidom ili džihadističkom tzv. Islamskom državom.

Izabran za šefa države na izborima 21. veljače predsjednik Mohamed Bazoum obvezao se boriti protiv nesigurnosti, što je najveća pošast Nigera, jedne od najsiromašnijih država na svijetu.

Kao i Mali i Burkina F...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 04:25