Prvo testiranje novog eksperimentalnog cjepiva protiv ebole na prvom ljudskom dobrovoljcu obavit će se danas na Sveučilištu Oxford.
Oko 60 zdravih osoba prijavilo se za kliničko testiranje cjepiva dobivenog od bezopasnog virusa čimpanze koji je genetski modificiran za prijenos benigne količine DNK virusa ebole.
Genetski materijal će stvoriti jedan jedini protein ebole u tijelu, što je nedovoljno za razvoj bolesti, ali dovoljno da primarni imunološki sustav napadne virus u budućnosti.
Dobrovoljcima će ubrizgati različite doze cjepiva, a zatim pratiti nuspojave i reakciju njihovog imunološkog sustava.
Testiranja na majmunima pokazala su da je cjepivo stoposto učinkovito u prvih mjesec dana, dok jedan dio proteina ostaje u tijelu i 10 mjeseci kasnije.
- Ova epidemija je pokazala k...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....