Nakon šest godina pauze u Kini će opet voziti najbrži vlakovi na svijetu u redovnom željezničkom prometu, objavio je BBC.
Prikladnog naziva Fuxing, u slobodnom prijevodu "pomlađeni", ovi će vlakovi 1300 kilometara dugu liniju između Pekinga i Šangaja prelaziti za gotovo jedan sat brže nego je to dosad bio slučaj. Kako trenutno najbrži vlak tom linijom prođe za 4 sata i 48 minuta, može se pretpostaviti da će ukupno vrijeme putovanja biti kraće od četiri sata, dakle brže od 325 km/h u prosjeku.
Trenutno na toj liniji vlakovi voze maksimalnom brzinom od 300 km/h, dok će ubuduće voziti i do 350 kilometara na sat. BBC dodatno napominje da će od 21. rujna sedam vlakova imati dozvolu da voze uvećanim brzinama.
Inače, linija brze željeznice između Pekinga i Šangaja izgrađena ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....