ARLINGTON - Američke vlasti provele su u srijedu dosad najopsežniju akciju protiv sintetičkih droga, nanijevši težak udarac proizvođačima i dilerima narkotika uglavnom namijenjenih mlađim korisnicima, objavila je Uprava za narkotike (DEA).
Agenti su uhitili više od 150 osoba i pretražili više od 375 kuća u 35 saveznih država i pet zemalja izvan SAD-a, kažu u DEA-i. Više od 350 kilograma sintetičkih droga zaplijenjeno je u posljednja tri dana, dodaju u upravi.
Dužnosnici DEA-e su na konferenciji za novinare rekli su da je droga obojena žarkim bojama, poznata kao "Rush", "Spice" i "Mister Happy" prodavana tinejdžerima i mladima u trgovinama i na ulici.
"Mete su joj bile posebno ranjive skupine našega društva", rekao je James Capra, dikrektor operacija DEA-e.
Tragovi milij...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....