MILIJUNSKI ROJ

NAPALO GA 800.000 PČELA UBOJICA Razbjesnio ih je dok je kosio travu, na mjestu je pao mrtav

 Umberto Salvagnin/Flickr / Umberto Salvagnin/Flickr

DOUGLAS - Muškarac iz Arizone umro je nakon što ga je napao roj pčela u kojem je bilo skoro milijun afrikaniziranih pčela, poznatijih kao 'pčele ubojice', javlja CNN.

Nesretni 32-godišnjak, zajedno s trojicom kolega, trebao je pokositi travnjak oko jedne kuće u Douglasu, gradu na američko-meksičkoj granici. No, čim su upalili motorne kosilice, roj pčela koji se nastanio u potkrovlju kuće napao je svu četvoricu.

Tri žrtve uspjele su pobjeći do susjednih kuća, odakle su pozvali policiju i vatrogasce, a preminuli je ostao ležati na travnjaku, prekriven pčelama. Umro je od srčanog udara uzrokovanog pčelinjim otrovom, a u bolnici su mogli samo konstatirati njegovu smrt.

Jedan od preživjelih uboden je više od stotinu puta. Vatrogasci su nakon spašavanja izbodenih, krenuli u...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
10. prosinac 2025 13:24