NAPAD U NEW YORKU

‘Nemam dobre vijesti o Rushdieju. Na respiratoru je i ne može govoriti. Nažalost, mogao bi izgubiti jedno oko‘

Osim toga, živci u ruci su mu presječeni, a jetra mu je također izbodena i oštećena, stoji u priopćenju Andrewa Wylieja

Salman Rushdie

 Alfredo ESTRELLA/AFP
Osim toga, živci u ruci su mu presječeni, a jetra mu je također izbodena i oštećena, stoji u priopćenju Andrewa Wylieja

Nakon što je pisac Salman Rushdie u petak izboden na pozornici u državi New York, oglasio se njegov agent Andrew Wylie rekavši kako vijesti o zdravstvenom stanju slavnoga autora i književnika nisu dobre.

- Na respiratoru je i ne može govoriti. Nažalost, mogao bi izgubiti jedno oko. Osim toga, živci u ruci su mu presječeni, a jetra mu je također izbodena i oštećena - stoji u agentovu priopćenju, a prenosi BBC.

Rushdie je od islamističkih ekstremista godinama dobivao prijetnje smrću nakon što je 1988. objavio "Sotonske stihove".

Policija savezne države New York uhitila je osumnjičenika po imenu Hadi Matar (24) iz Fairviewa u New Jerseyju. On je istrčao na pozornicu i napao književnika u Institutu Chautauqua, gdje je Salman Rushdie trebao održati predavanje.

Još nije potvrđ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 23:30