Njemački ministar vanjskih poslova Heiko Maas u nedjelju je ponovno umanjio nade europskih turističkih odredišta u uspjeh ove ljetne sezone, a ostali njemački političari pozivaju Nijemce da ovog ljeta ostanu u Njemačkoj.
"Natjecanje europskih zemalja u tome tko će prvi dopustiti turistička putovanja vodi ka nepotrebnim rizicima", rekao je Maas (Socijaldemokratska stranka Njemačke SPD) u razgovoru za nedjeljno izdanje dnevnika Bild.
On je u intervjuu aludirao na Austriju ukazujući na skijališta poput Ischgla odakle se koronavirus širio i u Njemačku.
"Nažalost, već smo iskusili što infekcijsko žarište u omiljenom turističkom odredištu može učiniti kada se turisti vrate kućama", rekao je Maas i upozorio na to da se takva situacija ne smije ponoviti.
On se zalaže za jedin...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....