TEROR U NJEMAČKOJ

NOVI DETALJI ISTRAGE NAPADA Vlasnik kamiona otkrio podatke GPS sustava: 'Par sati prije napada kretao se naprijed-natrag, kao da netko uči voziti'

Kamion kojim je ubijeno najmanje 12 ljudi dan poslije tragedije
 Hannibal Hanschke / REUTERS

Njemački ministar unutarnjih poslova Thomas de Maiziere rekao je u utorak da istražitelji prate nekoliko tragova u potrazi za počiniteljima napada na božićni sajam u Berlinu u kojem je dan ranije ubijeno 12 i ozlijeđeno 48 osoba, a počinitelj je u bijegu.

- Upravo smo čuli da je navodno odgovornost za napad preuzela takozvana Islamska država koja je u stvari teroristička banda, rekao je De Maiziere za mrežu ARD.

- Postoji nekoliko tragova koje istražitelji sada prate, rekao je ministar te dodao: - Nitko neće zaspati dok počinitelj ili počinitelji ne budu uhvaćeni.

IS je preuzeo odgovornost za napad kamionom u Berlinu, prema tvrdnjama koje je objavio AMAQ, propagandna agencija te džihadističke skupine.

Počinitelj napada kamionom i dalje je u bijegu pošto je u utorak naveč...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 22:32