BLISKOISTOČNA TURNEJA

OKUPLJA SE KOALICIJA PROTIV ISLAMSKE DRŽAVE Američki državni tajnik John Kerry stigao u Bagdad

 AFP PHOTO/POOL/BRENDAN SMIALOWSKI / AFP PHOTO/POOL/BRENDAN SMIALOWSKI

BAGDAD Američki državni tajnik John Kerry doputovao je u srijedu u Bagdad u sklopu turneje po Bliskom istoku posvećenoj prikupljanju vojne, političke i financijske potpore za borbu protiv Islamske države.

Kerry je u ponedjeljak pozdravio formiranje nove iračke vlade koja uključuje sunite i Kurde kao 'veliku prekretnicu'. Novu vladu Washington smatra ključnim uvjetom za daljnju američku pomoć u borbi protiv Islamske države.

Kerry je u Bagdad stigao iz Jordana, prve postaje svoje turneje, u sklopu koje će posjetiti Saudijsku Arabiju i još neke arapske države.

Prošli tjedan devet država, većinom europskih, formiralo je sa SAD-om jezgru međunarodne koalicije za borbu protiv Islamske države, koja je proglasila kalifat na velikom dijelu Iraka i Sirije.

Američki predsjednik Bara...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
12. prosinac 2025 22:12