RIM - Italija je zaplijenila imovinu vrijednu 30 milijuna eura tvrtkama koje kontrolira bliski prijatelj ruskog predsjednika Vladimira Putina, koji se našao na udaru američkih i europskih sankcija, objavila je u utorak talijanska financijska policija.
Arkady Rotenberg, stalni Putinov partner u judu, od srpnja je na "crnoj listi" Bruxellesa i Washingtona.
Dužnosnik financijske policije rekao je da je zaplijenjena imovina tvrtke Aurora 31 sa sjedištem u Rimu koju Rotenberg kontrolira preko kompanije na Cipru.
Među imovinom je i stan u Cagliariu na Sardiniji te vile u drugim dijelovima otoka, vila Tarquinia blizu Rima i hotel u središtu talijanskog glavnog grada.
Dužnosnik je rekao da je oduzeta i vila na Sardiniji koju je Rotenberg osobno posjedovao.
Prema američkom ministarstvu financi...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....